Press "Enter" to skip to content

Badania USG

Utrasonografia to bezpieczna, bezinwazyjna metoda diagnostyczna pozwalająca lekarzowi sięgnąć w głąb naszego ciała. Na ekranie monitora, w czasie rzeczywistym ukazuje się obraz naszych organów powstały w wyniku przetworzenia odbicia echa fal ultradźwiękowych.

W naszym gabinecie stosujemy jeden z najnowocześniejszych aparatów firmy ProSound. Badanie przeprowadzane jest przez doświadczonego lekarza, który przygotowuje nam opis, będący podstawą do dalszego leczenia.
Pracownia czynna jest w każdy piątek od 8.00 do 18.00. Wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i wcześniejsze umówienie się na wizytę w gabinecie nr 68 (tel. 91 333 66 44).

Badanie USG brzucha jest całkowicie bezbolesne, jednak należy się wcześniej odpowiednio do niego przygotować:

5 GODZIN PRZED BADANIEM:
nie przyjmować pokarmów,
nie przyjmować płynów gazowanych i słodzonych (można pić wodę niegazowaną),
nie palić tytoniu,
nie żuć gumy.
1-2 GODZINY PRZED BADANIEM:
wypić litr wody niegazowanej,
do czasu badania nie oddawać moczu.
Należy dostarczyć poprzednie badania USG.
JAK WYGLĄDA BADANIE:
Należy odsłonić diagnozowaną część ciała np. brzuch, nerki, szyję. Następnie lekarz pokrywa skórę (w okolicy badania) specjalnym żelem, w celu uzyskania pełnego kontaktu głowicy aparatu ze skórą i wyeliminowania pęcherzyków powietrza. Następnie należy wykonywać polecenia lekarza i oddychać zgodnie z zaleceniami. Przesuwając głowicę aparatu lekarz uzyskuje obraz całego badanego narządu, który jest widoczny na ekranie monitora.
USG innych części ciała nie wymaga wcześniejszego przygotowania,
Badania są całkowicie bezpłatne dla osób ubezpieczonych, istnieje również możliwość wykonania badania płatnego.