Press "Enter" to skip to content

Hospicjum domowe

Pierwsze współczesne hospicjum europejskie zostało otwarte w Londynie w 1967 roku przez Cicely Saunders, która obecnie uważana jest za twórczynię współczesnej opieki paliatywnej. Kierowała się ona zasadą, że „istnieje różnica między przedłużaniem życia a tym, co naprawdę można by nazwać jedynie przedłużaniem umierania”.

Współczesna opieka w naszym kraju nad osobami terminalnie chorymi to hospicja podzielone na stacjonarne oraz domowe. Hospicja stacjonarne to zakłady prowadzone przeważnie przez fundacje lub przyklasztorne szpitale. Hospicja domowe to zespół lekarzy i pielęgniarek gotowych świadczyć pomoc w domu chorego.

W naszej przychodni pomagamy tym wszystkim, którzy chcą być ze swoimi bliskimi do tego momentu. Nasze HOSPICJUM DOMOWE świadczy bezpłatną opiekę (potrzebne jest jedynie o skierowanie od lekarza prowadzącego) w domu pacjenta. Dlatego też mogą Państwo liczyć na wizyty domowe doświadczonego lekarza (o specjalności geriatria i medycyna paliatywna), naszego zespołu pielęgniarek oraz na pomoc psychologa lub fizjoterapeuty. Mogą również Państwo korzystać z bezpłatnych wypożyczeń sprzętu medycznego (np. koncentrator tlenu) oraz rehabilitacyjnego (kule, wózki). Ta pomoc jest dla Państwa, aby godnie i bez niepotrzebnego cierpienia przetrwać te trudne chwile.

Kontakt z lekarzem dr Maciej Łapko – 505 103 037.